четвер, 16 травня 2024 р.

Батьків змусять заплатити: за порушення батьківських обов"язків

 

Батьків змусять заплатити:

в Раді затвердили важливий проект

Розмір штрафу може коливатися від 850 до 5100 гривень

Анна Єрмоленко

12 травня 2024, 20:10

9 травня, Верховна Рада України затвердила важливий законопроект, який змінює підходи до відповідальності батьків чи опікунів, що ухиляються від своїх законних обов'язків по вихованню дітей.

      Цей законопроєкт, під номером №9390, вносить  зміни до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

     Його основна мета - посилити контроль за дотриманням батьківських обов'язків та встановити більш суворі заходи для тих, хто їх ігнорує.

     Згідно з новим законом, якщо батьки або особи, які замінюють батьків, не забезпечують малолітнім дітям належні умови для життя, навчання і виховання, на них можуть накласти адміністративну відповідальність.

     Відповідальність за порушення може бути у формі попередження або штрафу. Розмір штрафу може коливатися від 850 до 5100 гривень.

   Ці заходи запроваджуються, щоб змусити батьків та опікунів бути більш відповідальними. Верховна Рада вірить, що так буде краще дотримуватися прав дітей, зокрема їх право на основні життєві потреби, освіту і виховання.

Батьки з дітьми

      Важливо, що закон зосереджує увагу на малолітніх дітях, вік яких не перевищує 14 років, наголошуючи на критичній важливості їх розвитку в стабільному та здоровому середовищі.

      Цей закон створений для того, щоб давати додаткові юридичні можливості карати тих, хто не виконує свої обов'язки. Він допомагає боротися з тим, що деякі батьки нехтують своїми обов'язками, і має на меті підтримку сімейних цінностей та захист прав дітей в Україні.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

День захисту дітей в ЗДО№3 "Веселка"

 Традиційно провели малюнок на асфальті  Тема: "Мої дитячі мрії" Взяли участь три групи середнього віку.  Діти колективно малювали...