понеділок, 3 липня 2023 р.

ЯК ШВИДКО ВИЗНАЧИТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ДИТИНИ.                 ЯК ШВИДКО ВИЗНАЧИТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ДИТИНИ.

          Дитині 2, 3 і 4 років складно донести батькам, вихователю або психологу свої страхи та переживання. Крихітку практично неможливо посадити виконувати будь-який тест або умовити відповідати на питання. Тому рекомендуємо звернути увагу на те, що і як малюють діти.
👉Розшифровування малюнків дітей
Для діагностики в цьому віці прекрасно підходять проектні методики, а точніше метод аналізу продуктів творчості. Незважаючи на складність назви, з його інтерпретацією впоратися не важко. Суть методу полягає в тому, що про психологічний стан дитини ми судимо, виходячи з малюнка малюка. Це і буде тест на визначення емоційного стану дитини. При цьому неважливо, що саме зображено на аркуші.
❗Тут в першу чергу звертають увагу на такі фактори:
✔Ступінь натиску на олівець. Даний показник вказує, наскільки дитина відчуває себе впевненою.
✔Розташування зображення на папері. ✔Показує стан самооцінки дитини і ставлення до навколишнього світу.
✔І розмір малюнка - який простір на папері займає намальований об'єкт. ✔Якщо їх кілька, то необхідно оцінити їх взаємне розташування.
✔Колір, який вибирає малюк, не має значення. Так як у віці 2 - 4 років діти віддають перевагу тому з кольорів, який найбільше контрастує з кольором паперу. Тому не варто лякатися, коли для малювання ваше чадо обирає темні олівці, чорний або коричневий. Просто на білому папері ці кольори контрастніші, ніж інші.
❗ Настороження повинні викликати такі показники:
💢Занадто сильний або навпаки слабкий натиск. У першому випадку - дитина агресивна і не знає слова "ні". У другому випадку малюк не впевнений у собі і своєму становищі у сім'ї; швидше за все, його надмірно опікують і забороняють мати свою думку.
💢В ідеалі, зображення повинне розташовуватися у центрі аркуша і починатися зверху. Якщо малюнок розташований унизу, це говорить про пригнічений стан дитини. При зміщенні ліворуч (у правші) і праворуч (у лівші) - страх і стан фрустрації.
💢З точки зору розміру, малюнок повинен бути пропорційним і не виходити за межі аркуша. Якщо намальований об'єкт занадто малий, це характеризує страх і невпевненість. У разі, коли зображення настільки велике, що виходить за межі аркуша, можна припускати агресію і обурення.
Звертайте на те, що і як малює дитина, і тоді ви зможете краще зрозуміти її. Молодший дошкільний вік - це той момент, коли закладаються основні риси характеру. Не допустити розвиток комплексів і виростити впевнену і позитивну людину - головне завдання на цьому етапі.
з МПАПМ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно з 27 листопада до 10 грудня

             Шановні колеги,  в ЗДО №3 "Веселка" розпочинається Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка проводиться...